Strona główna WPiA

UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO
80-952 GDAŃSK, ul. Jana Bażyńskiego 6
Tel.: +0-58-523-29-40

Biblioteka Prawna Uniwersytetu Gdańskiego znajduje się w gmachu Wydziału Prawa i Administracji przy ul. Jana Bażyńskiego 6. Pomieszczenia Biblioteki znajdują się po lewej stronie holu głównego budynku.

Aktualności:

11-12-2013 IBUK LIBRA

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego zakupiła dostęp do platformy książek elektronicznych .
IBUK LIBRA to :
bogaty wybór publikacji największych polskich wydawców akademickich, profesjonalnych i popularnych wyjątkowy księgozbiór niedostępny na innych platformach całodobowy dostęp do książek z dowolnego miejsca zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem - przygotowane z myślą o studentach, wykładowcach, czytelnikach, profesjonalistach treści książek powiązane ze słownikami i encyklopedią Wydawnictwa Naukowego PWN nowoczesna technologia pozwalająca na korzystanie z książek także na urządzeniach mobilnych
.

Na platformie znajdą Państwo e-książki z wielu dziedzin, w tym księgozbiór prawniczy liczący kilkaset pozycji (należy wybrać opcję:Wszystkie publikacje IBUK Libra).
Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą. Wszelkie uwagi dotyczące oferowanej literatury i ewentualne propozycje zakupu prosimy kierować do Biblioteki Prawnej (bibasj@ug.edu.pl) lub bezpośrednio do dr Beaty Bartczak (beata.bartczak@ug.edu.pl).

09-10-2013 "Szkolenie biblioteczne"

Dla kogo jest szkolenie?
Szkolenie biblioteczne online jest obowiązkowe dla:
- studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego stopnia*
- studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia, którzy przenieśli się z innej uczelni i kontynuują studia na Uniwersytecie Gdańskim
- studentów studiów podyplomowych, którzy przenieśli się z innej uczelni i kontynuują studia na Uniwersytecie Gdańskim
- studentów z dodatkowej rekrutacji

*nie obowiązuje studentów rozpoczynających równoległy kierunek studiów, o ile wcześniej zdali test na pierwszym kierunku.

Jak zapisać się do Biblioteki UG?
Studenci - I rekrutacja
Studenci I roku z pierwszej rekrutacji* są zapisywani do Biblioteki UG automatycznie tzn., że mają utworzone konto z chwilą otrzymania elektronicznej legitymacji studenckiej. Konto jest nieaktywne. Aktywacja kont dla studentów I roku, którzy zaliczyli test, nastąpi 1 października br. Kolejne dokonywane będą co 24 godziny.
Studenci - II rekrutacja
Studenci I roku z dodatkowej rekrutacji* muszą zapisać się do Biblioteki UG indywidualnie. Należy zgłosić się do wypożyczalni z dokumentami (ważna legitymacja studencka, dowód osobisty) celem założenia konta.
Inni studenci
Studenci studiów podyplomowych oraz studenci MSU (przeniesieni z innej uczelni) - patrz punkt STUDENCI II REKRUTACJA.
Karta biblioteczna
- kartą biblioteczną jest elektroniczna legitymacja studencka
- wypożyczać książki może tylko osoba posiadająca ważną legitymację studencką
- karty bibliotecznej nie można odstępować innej osobie
- w razie zagubienia karty należy niezwłocznie powiadomić Bibliotekę

* studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia

12-06-2013 "ArsLege"

Zapraszamy do testowania bazy ArsLege (stanowisko komputerowe w czytelni Biblioteki Prawnej). Baza oferuje dostęp do 80 000 pytań testowych,  w tym gotowe testy na aplikacje: dla aplikantów, rzeczoznawców majątkowych, doradców podatkowych, detektywów, geodetów oraz testy egzaminacyjne na uprawnienia budowlane.

25-03-2013 "Prawnicza i Ekonomiczna Biblioteka Cyfrowa"

Biblioteka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oferuje dostęp do Biblioteki Cyfrowej. Prawnicza i Ekonomiczna Biblioteka Cyfrowa prezentuje materiały edukacyjne i naukowe wspomagające proces edukacyjny oraz badawczy w zakresie nauk prawnych, administracyjnych i ekonomii.

25-01-2012 "Elektroniczna wersja aktów prawnych"

Zgodnie z ustawą z 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych oraz niektórych innych ustaw (DzU nr 117, poz. 676) z dniem 1 stycznia 2012 roku jedynym oficjalnym miejscem publikacji obowiązującego prawa jest strona Rządowego Centrum Legislacji

27-04-2011 "Zmiana godzin otwarcia Wypożyczalni"

Wypożyczalnia od dnia 4 maja 2011 r. czynna będzie w godzinach: od poniedziałku do piątku 9.00 - 20.00, w soboty 9.00 - 15.00, niedziele 10.00 - 14.00.

24-02-2011 "Internet w Bibliotece Prawnej UG"

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2009 r. (Dz.U. dnia 31.12.2009 r.) i zarządzenia Rektora UG w sprawie wprowadzenia "Regulaminu uczelnianej sieci komputerowej Uniwersytetu Gdańskiego",z dniem 24.02.2011 r. do odwołania zmienia się sposób korzystania z Internetu w Bibliotece Prawnej UG oraz w  Czytelni Prasy w Bibliotece Głównej UG.

27-09-2010 "Zmiana godzin otwarcia"

Punkt informacyjny w Bibliotece Prawnej UG czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

01-11-2008 "Czasopisma Online"

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oferuje dostęp do publikacji zawartych w "Czytelni Czasopism Online".

12-06-2005 "Bibliografia Prawnicza"

Z dniem 1 czerwca 2005 r., system informacji prawnej Lex Omega dostępny w Bibliotece Prawnej UG wzbogacony zostal o dodatkowy modul: Polską Bibliografię Prawniczą Instytutu Nauk Prawnych PAN. Zawartość Bibliografii to ponad 145 tys. opisów bibliograficznych obejmujacych lata 1978-2005. Baza Lex Omega wraz z Bibliografią dostępna jest na trzech stanowiskach komputerowych w Czytelni Wydziału Prawa i Administracji UG.

aktualizacja: 2014.03.11 13:24:28