Przejdź na stronę główną Wydziału  Strona główna Wydziału    Adresy i telefony na Wydziale | Sprawdź pocztę | Mapa serwisu | Pytania | Facebook | YouTube     
 
Strona główna WPiA

Biblioteka WPiA UG
O Bibliotece
Punkt informacyjny
Czytelnia
Księgozbiór
Wypożyczalnia
Wypożyczalnia międzybiblioteczna
Czasopisma online
Biblioteki prawnicze on-line
Czasopisma prawnicze
Katalog online
Biblioteka Główna UG
 

Adres:
BIBLIOTEKA PRAWNA
UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO
80-952 GDAŃSK, ul. Jana Bażyńskiego 6
Tel.: +0-58-523-29-40    
e-mail:


Biblioteka Prawna Uniwersytetu Gdańskiego znajduje się w gmachu Wydziału Prawa i Administracji przy ul. Jana Bażyńskiego 6. Pomieszczenia Biblioteki znajdują się po lewej stronie holu głównego budynku.

 

Aktualności:

 

11-12-2013 IBUK LIBRA

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego zakupiła dostęp do platformy książek elektronicznych .
IBUK LIBRA to :
bogaty wybór publikacji największych polskich wydawców akademickich, profesjonalnych i popularnych wyjątkowy księgozbiór niedostępny na innych platformach całodobowy dostęp do książek z dowolnego miejsca zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem - przygotowane z myślą o studentach, wykładowcach, czytelnikach, profesjonalistach treści książek powiązane ze słownikami i encyklopedią Wydawnictwa Naukowego PWN nowoczesna technologia pozwalająca na korzystanie z książek także na urządzeniach mobilnych
.


Na platformie znajdą Państwo e-książki z wielu dziedzin, w tym księgozbiór prawniczy liczący kilkaset pozycji (należy wybrać opcję:Wszystkie publikacje IBUK Libra).
Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą. Wszelkie uwagi dotyczące oferowanej literatury i ewentualne propozycje zakupu prosimy kierować do Biblioteki Prawnej (bibasj@ug.edu.pl) lub bezpośrednio do dr Beaty Bartczak (beata.bartczak@ug.edu.pl).


09-10-2013 "Szkolenie biblioteczne"

Dla kogo jest szkolenie?
Szkolenie biblioteczne online jest obowiązkowe dla:
- studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego stopnia*
- studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia, którzy przenieśli się z innej uczelni i kontynuują studia na Uniwersytecie Gdańskim
- studentów studiów podyplomowych, którzy przenieśli się z innej uczelni i kontynuują studia na Uniwersytecie Gdańskim
- studentów z dodatkowej rekrutacji

*nie obowiązuje studentów rozpoczynających równoległy kierunek studiów, o ile wcześniej zdali test na pierwszym kierunku.

Jak zapisać się do Biblioteki UG?
Studenci - I rekrutacja
Studenci I roku z pierwszej rekrutacji* są zapisywani do Biblioteki UG automatycznie tzn., że mają utworzone konto z chwilą otrzymania elektronicznej legitymacji studenckiej. Konto jest nieaktywne. Aktywacja kont dla studentów I roku, którzy zaliczyli test, nastąpi 1 października br. Kolejne dokonywane będą co 24 godziny.
Studenci - II rekrutacja
Studenci I roku z dodatkowej rekrutacji* muszą zapisać się do Biblioteki UG indywidualnie. Należy zgłosić się do wypożyczalni z dokumentami (ważna legitymacja studencka, dowód osobisty) celem założenia konta.
Inni studenci
Studenci studiów podyplomowych oraz studenci MSU (przeniesieni z innej uczelni) - patrz punkt STUDENCI II REKRUTACJA.
Karta biblioteczna
- kartą biblioteczną jest elektroniczna legitymacja studencka
- wypożyczać książki może tylko osoba posiadająca ważną legitymację studencką
- karty bibliotecznej nie można odstępować innej osobie
- w razie zagubienia karty należy niezwłocznie powiadomić Bibliotekę


* studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia

 

12-06-2013 "ArsLege"

Zapraszamy do testowania bazy ArsLege (stanowisko komputerowe w czytelni Biblioteki Prawnej). Baza oferuje dostęp do 80 000 pytań testowych,  w tym gotowe testy na aplikacje: dla aplikantów, rzeczoznawców majątkowych, doradców podatkowych, detektywów, geodetów oraz testy egzaminacyjne na uprawnienia budowlane.

 

25-03-2013 "Prawnicza i Ekonomiczna Biblioteka Cyfrowa"

Biblioteka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oferuje dostęp do Biblioteki Cyfrowej. Prawnicza i Ekonomiczna Biblioteka Cyfrowa prezentuje materiały edukacyjne i naukowe wspomagające proces edukacyjny oraz badawczy w zakresie nauk prawnych, administracyjnych i ekonomii.

 

25-01-2012 "Elektroniczna wersja aktów prawnych"

Zgodnie z ustawą z 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych oraz niektórych innych ustaw (DzU nr 117, poz. 676) z dniem 1 stycznia 2012 roku jedynym oficjalnym miejscem publikacji obowiązującego prawa jest strona Rządowego Centrum Legislacji


27-04-2011 "Zmiana godzin otwarcia Wypożyczalni"

Wypożyczalnia od dnia 4 maja 2011 r. czynna będzie w godzinach: od poniedziałku do piątku 9.00 - 20.00, w soboty 9.00 - 15.00, niedziele 10.00 - 14.00.

 

24-02-2011 "Internet w Bibliotece Prawnej UG"

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2009 r. (Dz.U. dnia 31.12.2009 r.) i zarządzenia Rektora UG w sprawie wprowadzenia "Regulaminu uczelnianej sieci komputerowej Uniwersytetu Gdańskiego",z dniem 24.02.2011 r. do odwołania zmienia się sposób korzystania z Internetu w Bibliotece Prawnej UG oraz w  Czytelni Prasy w Bibliotece Głównej UG.

 

27-09-2010 "Zmiana godzin otwarcia"

Punkt informacyjny w Bibliotece Prawnej UG czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

 

01-11-2008 "Czasopisma Online"

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oferuje dostęp do publikacji zawartych w "Czytelni Czasopism Online". 

 

12-06-2005 "Bibliografia Prawnicza"

Z dniem 1 czerwca 2005 r., system informacji prawnej Lex Omega dostępny w Bibliotece Prawnej UG wzbogacony zostal o dodatkowy modul: Polską Bibliografię Prawniczą Instytutu Nauk Prawnych PAN. Zawartość Bibliografii to ponad 145 tys. opisów bibliograficznych obejmujacych lata 1978-2005. Baza Lex Omega wraz z Bibliografią dostępna jest na trzech stanowiskach komputerowych w Czytelni Wydziału Prawa i Administracji UG. 

 

 
 
 do strony głównej UG   Strona główna UG Adresy i telefony   Sprawdź pocztę   Mapa serwisu    Pytania
  
aktualizacja: 2014.03.11 13:24:28 
Copyright by
Uniwersytet Gdański
(c) 2008

Redakcja serwisu internetowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dołożyła wszelkich starań, by informacja umieszczona na stronach była poprawna oraz, by była aktualizowana na bieżąco.

Jeśli mimo tych starań istnieją rozbieżności pomiędzy informacją zawartą na stronach internetowych  a informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału, należy kierować się informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału.

Uprzejmie informujemy, że używamy plików cookie (tzw. ciasteczek) i podobnych technologii w celach autoryzacji, zbierania statystyk i ułatwienia korzystania z serwisu Uniwersytetu Gdańskiego. Korzystając z naszych stron wyrażasz zgodę na ich użycie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Żadna część niniejszego serwisu nie może być traktowana jako oferta w rozumieniu Kodeksu cywilego.

 
do strony głównej UG do strony głównej wydziału do strony głównej wydziału