Przejdź na stronę główną Wydziału  Strona główna Wydziału    Adresy i telefony na Wydziale | Sprawdź pocztę | Mapa serwisu | Pytania | Facebook | YouTube     
 
Strona główna WPiA

Strona główna GSP-PO
Spis treści
Streszczenia
Kolegium Redakcyjne
Podmioty finansujące
Informacje dla autorów
Prenumerata
Badania
Przewody habilitacyjne
Publikacje
Ochrona dziedzictwa kulturowego w Polsce
Konferencje i seminaria
Konferencje - archiwum
Granty i konkursy
Granty - archiwum
Newsletter WPiA UG
Zasady punktowania publikacji

Wydawnictwa

 Gdańskie Studia Prawnicze - Przegląd Orzecznictwa ISSN 1734-5677

Tradycją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskie - sięgającą 1972 roku - jest wydawanie własnego pisma naukowego. Ukazujące się do 1993 r. "Zeszyty Naukowe Wydziału Prawa i Administracji" (ukazało się 16 numerów) kontynuowane są od 1996 r. pod nazwą "Gdańskie Studia Prawnicze". Pomyślane jako półrocznik, w formule pozwalającej zebrać w jednym tomie problematykę jednej gałęzi prawa, wpisały się już na trwałe w działalność Wydziału - dotychczas ukazało się 13 tomów. W roku jubileuszu 35-lecia Wydziału - w roku 2005 - dotychczasowa formuła została rozszerzona o wydawanie kwartalnika poświęconego wielogałęziowej ocenie dorobku judykatury.

Pragnąc zachować wypracowaną i sprawdzoną koncepcję otwarcia na inne ośrodki akademickie, Rada Wydziału podjęła uchwałę, która pozwala w ramach "Gdańskich Studiów Prawniczych" na publikację przeglądu orzecznictwa, w szczególności w postaci glos do orzeczeń. Względy organizacyjne związane m.in. z przygotowywaniem poszczególnych tomów do druku powodują, iż obok rozpraw, będą się ukazywały również glosy, tyle że zawarte w osobnych tomach, zatytułowanych "Gdańskie Studia Prawnicze - Przegląd Orzecznictwa".

Chciałbym wyrazić przekonanie, że dla pomyślnego rozwoju każdego środowiska naukowego sprawą zasadniczą są nie tylko badania naukowe ale i prezentacja ich wyników w formie publikacji. Poszerzenie formuły "Gdańskich Studiów Prawniczych" jest wyrazem troski o wzmacnianie pozycji akademickiej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a ogólnopolski charakter tej inicjatywy może jedynie pomóc w realizacji założonego celu. Dlatego też serdecznie zapraszam pracownikow naukowych oraz prawników - praktyków do publikacji na łamach naszego kwartalnika

                                                                                           prof. dr hab. Jarosław Warylewski

                                                                                             redaktor naczelny GSP-PO

 
 
 do strony głównej UG   Strona główna UG Adresy i telefony   Sprawdź pocztę   Mapa serwisu    Pytania
  
aktualizacja: 2015.07.14 10:53:18 
Copyright by
Uniwersytet Gdański
(c) 2008

Redakcja serwisu internetowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dołożyła wszelkich starań, by informacja umieszczona na stronach była poprawna oraz, by była aktualizowana na bieżąco.

Jeśli mimo tych starań istnieją rozbieżności pomiędzy informacją zawartą na stronach internetowych  a informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału, należy kierować się informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału.

Uprzejmie informujemy, że używamy plików cookie (tzw. ciasteczek) i podobnych technologii w celach autoryzacji, zbierania statystyk i ułatwienia korzystania z serwisu Uniwersytetu Gdańskiego. Korzystając z naszych stron wyrażasz zgodę na ich użycie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Żadna część niniejszego serwisu nie może być traktowana jako oferta w rozumieniu Kodeksu cywilego.

 
do strony głównej UG do strony głównej wydziału do strony głównej wydziału