Strona główna WPiA

Newsletter WPiA UG
Zasady punktowania publikacji

Wydawnictwa

katalog: Publikacje, zdjęcie: gsp.jpgTradycja wydawania własnego periodyku naukowego przez Wydział Prawa i Administracji sięga samych początków historii Wydziału. Już w 1972 r. ukazał się pierwszy numer "Zeszytów Naukowych Wydziału Prawa i Administracji. Seria - Prawo". Redaktorem Naukowym trzech pierwszych "Zeszytów" był doc. dr Mieczysław Okręglicki. Po nim funkcję Redaktora Naczelnego przejął prof. Marian Cieślak i pełnił ją do ostatniego wydania "Zeszytów" (nr 16 z 1993 r.).

W 1996 r., po krótkiej przerwie, doszło do reaktywacji periodyku naukowego Wydziału Prawa i Administracji UG, pod nowym tytułem: "Gdańskie Studia Prawnicze". Redaktorem Naczelnym "GSP" został prof. Kazimierz Kruczalak, który funkcję tę pełnił do śmierci. Uchwałą Rady Wydziału od 2002 r. Redaktorem Naczelnym "GSP" jest dr hab. A. Szmyt, prof. UG.

Poszczególne tomy mają przede wszystkim charakter gałęziowy. Opiekę naukową nad kolejnymi tomami obejmuje Katedra wiodąca w danej dyscyplinie prawa. Dotychczas wydane tomy obejmowały problemy historyczne, europejskie, administracyjne, prawa konstytucyjnego, prawa karnego, prawa cywilnego, praw człowieka, prawa pracy, prawa finansowego oraz teorii i filozofii prawa. W 2005 r. i 2010 r. ukazały się tomy jubileuszowe z okazji 35-lecia i 40-lecia Wydziału Prawa i Administracji.

Na "Gdańskie Studia Prawnicze" składają się prace samodzielnych pracowników naukowych, a także najmłodszych adeptów nauki. Intencją Redakcji "GSP" jest otwartość na publikacje naukowe autorów reprezentujących nie tylko Uniwersytet Gdański, ale także inne ośrodki akademickie i badawcze w Polsce i zagranicą.

Gdańskie Studia Prawnicze są periodykiem punktowanym, umieszczonym w części B wykazu czasopism naukowych Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

aktualizacja: 2014.03.18 15:53:36