Koło Naukowe Prawa Karnego

katalog: KNaukowe, zdjęcie: KNPKlogo.jpg Koło Naukowe Prawa Karnego UG jest jednym z najstarszych kół naukowych na Wydziale Prawa i Administracji UG. Reaktywacja jego działalności nastąpiła w 1996 roku. Od tej pory nasze losy upływają pod znakiem regularnych spotkań i wyjść.

Za cel stawiamy sobie rozwijanie naszych pasji oraz pogłębianie naszej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego. W kręgu naszych zainteresowań znajdują się nie tylko prawo karne materialne i prawo karne procesowe ale również penitencjarysytka, medycyna sądowa czy też zagadnienia związane z funkcjonowaniem jednostek mundurowych. Naszą wiedzą dzielimy się z innymi i co jakiś czas pomagamy ją sprawdzić, chociażby poprzez organizowanie konkursów "W kręgu prawa karnego materialnego" oraz "W kręgu prawa karnego procesowego".

Regularnie uczestniczymy w sekcjach zwłok a także jeździmy do zakładów karnych (m.in. ZK w Sztumie oraz ZK w Czarnem). Nasze wydarzenia natomiast, organizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauk (m.in. "Ślady zbrodni", "Poszukiwanie mordercy"), cieszą się sporym zainteresowaniem.

Zatem, jeżeli interesuje Cię prawo karne to serdecznie zapraszamy na cotygodniowe spotkania Koła.

Przyjdź i przekonaj się, że warto! Zapraszamy we wtorki o godzinie 1700  do sali 3050.

Kontakt drogą e-mail: knpkug@gmail.com

Koło Naukowe Prawa Karnego ma przyjemność zaprosić wszystkich członków KN Prawa Karnego jak również wszystkie osoby zainteresowane na najbliższe spotkanie, tj. 4 marca 2014 r. na którym zostanie wygłoszona prelekcja zatytułowana: "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz? - czyli o odpowiedzialności karnoskarbowej członków zarządu spółek kapitałowych i głównego księgowego za przestępstwo oszustwa podatkowego". Prelekcję wygłosi członek KN Prawa Karnego - Daniel Piankowski. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Statut Koła.

Lista członków.