Koło Naukowe Prawa Cywilnego

KNPC

Inicjatywa studentów Wydziału Prawa i Administracji, stanowi kontynuację zarzuconego wcześniej projektu działalności Koła Naukowego Prawa Cywilnego Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt wznowienia działalności naukowej został podjęty przez grupę przyjaciół, którzy są świadomi potrzeby rozwijania praktycznej strony swojej ścieżki naukowej. Odpowiednio pokierowani przez dr Maję Maciejewską-Szałas - opiekuna naukowego Koła, wspierającą nas duchowo i merytorycznie, mamy nadzieję na realizację wielu pomysłów.

W ramach działalności Koła planowane są nie tylko stricte naukowe dysputy, zwane powszechnie konferencjami, czy przyczynianie się do wydawania zeszytów naukowych - to wszystko jest ważne i na pewno stanowiło będzie część działalności Koła, przede wszystkim nastawieni jesteśmy jednak na praktykę.

Brak doświadczenia szkodzi - nie da się być dobrym prawnikiem bez zaplecza warsztatowego, pomysłodawcy Koła wspólnie wyznają ową ideę i dlatego postanowili co następuje - należy działać. Koło planuje bloki warsztatów tematycznych, które pozwolą studentom, nieco przybliżyć się do węższych partii - ogólnie pojętego prawa cywilnego. Pragniemy także zająć się umożliwieniem członkom faktycznych spotkań z cywilistami praktykami - nie ma bowiem nic cenniejszego niż realny kontakt z prawnikami bogatymi w doświadczenia. Planujemy także prelekcje praktyków, którzy to nauczą jak zredagować, gdzie szukać i jak się zachować - tego w książkach nie znajdziecie.

Spotkania odbywają się co 2-gi czwartek o godzinie 17:00 (1-szy tydzień wg. zimowego planu zajęć).

Zarząd Koła:
Patrycja Pesta - Prezes
Maciej Fiedorczuk - Wiceprezes
Kamila Bukowska - Wiceprezes
Rafał Orzechowski - Skarbnik
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o bieżącej działalności Koła zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku: www.facebook.com/KNPCUG
Możesz skontaktować się z nami również drogą e-mailową:

Deklaracja członkowska
Załącznik nr 1 do Statutu