Koło Naukowe "Klub Debat Studenckich"

Dnia 12.01.2012r., na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się sprawozdawczo-wyborcze spotkanie Studenckiego Koła Naukowego "Klub Debat Studenckich". Zainteresowanych, którzy zechcą się włączyć w prace Koła, zapraszamy na godzinę 17.00 do sali 2025.

katalog: KNaukowe, zdjęcie: LogoKDSnatle.jpg

Koło Naukowe "Klub Debat Studenckich" zostało założone w 2001 roku i nieprzerwanie działało aż do 2007 roku (www.kds.org.pl).         W okresie 2007-2008 zawieszono działalność Koła z powodu ukończenia studiów przez członków ówczesnego Zarządu i braku osób gotowych kontynuować jego prace.

Na początku 2009 roku podjęto inicjatywę wznowienia jego działalności. Uchwalony został nowy Statut Koła , a także dokonano wyboru nowych członków Zarządu:

Prezes Zarządu:        Ewelina Koszel
Wiceprezes Zarządu:  Małgorzata Illuk
Wiceprezes Zarządu:  Dominika Kostrzewa

Zgodnie z §7 Statutu, do celów i zadań Koła należy:
• rozwijanie i kształtowanie życia naukowego wśród studentów,
• prowadzenie w ramach i pod kierownictwem Uczelni prac naukowo-badawczych w celu wyrobienia samodzielności badawczej i dogłębnego opanowania wiedzy prawniczej przez studentów,
• promowanie swej Uczelni,
• rozszerzanie i pogłębianie ogólnej wiedzy i umiejętności studentów,
• rozwijanie międzynarodowych kontaktów i współpracy naukowej,
• pomoc w zorganizowaniu dostępu do literatury przedmiotowej i innych środków pomocnych w studiowaniu,
• rozwijanie umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych członków Koła.

Klub Debat Studenckich działa przy Katedrze Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA UG.
Opiekunem Koła jest dr Kamil Zeidler .

Konferencja Naukowa "Retoryka prawnicza - teoria i praktyka"

katalog: KNaukowe, zdjęcie: Plakat Konferencja(2).jpgKoło Naukowe „Klub Debat Studenckich" zaprasza na konferencję naukową „Retoryka prawnicza - teoria i praktyka", która rozpocznie się w dniu 24 marca 2010 r. w Audytorium C Wydziału Prawa
i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

* prof. dr hab. Jarosław Warylewski, Dziekan Wydziału Prawa
i Administracji UG
* mec. Jerzy Glanc, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej
w Gdańsku

Program konferencji w formacie PDF. Zapraszamy.

Program Konferencji

Konferencja naukowa ''Retoryka prawnicza - teoria i praktyka''

Koło Naukowe "Klub Debat Studenckich" organizuje Konferencję naukową „Retoryka prawnicza - teoria i praktyka". Konferencja planowana jest na dzień 24 marca 2010 r. na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Studentów zainteresowanych tą tematyką zapraszamy do aktywnego włączenia się w to przedsięwzięcie poprzez złożenie propozycji tematu wystąpienia wraz z jednostronicowym abstraktem. Komitet Organizacyjny Konferencji wyłoni najciekawsze propozycje, których autorzy zostaną zaproszeni w charakterze prelegentów. Planowane jest także wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Propozycje tematu wystąpienia wraz z abstraktem prosimy przesłać do dnia 14 lutego 2010 r. na adres: klub.debat@prawo.univ.gda.pl