katalog: OZCS, zdjęcie: temida2.jpg

DRUGI OGÓLNOPOLSKI ZJAZD CYWILISTÓW STUDENTÓW

"Współczesne wyzwania dla prawa cywilnego"

Szanowne Studentki! Szanowni Studenci!

Koło Naukowe Prawa Cywilnego działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego ma zaszczyt zaprosić na Drugi Ogólnopolski Zjazd Cywilistów Studentów „Współczesne wyzwania dla prawa cywilnego", który odbędzie się w dniach 20 - 22 października 2010 r. na Wydziale Prawa i Administracji UG pod patronatem honorowym JM prof. dra hab. Edwarda Lammka - Rektora Uniwersytetu Gdańskiegoprof. dra hab. Jarosława Warylewskiego - Dziekana Wydziału Prawa i Administracji, prof. dr hab. Barbary Kudryckiej - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
      Drugi Ogólnopolski Zjazd Cywilistów Studentów jest kontynuacją zapoczątkowanego przez Koło Naukowe Studentów Prawa KUL Pierwszego Ogólnopolskiego Zjazdu Cywilistów Studentów, który odbył się w dniach 23-25.02.2009r. w Lublinie. Organizując w 2010 roku ogólnopolską konferencję studencką pragniemy przede wszystkim utrwalić powstałą w zeszłym roku tradycję zjazdów studentów zainteresowanych tematyką związaną z prawem cywilnym. Jako organizatorzy stawiamy sobie za cel umożliwienie studentkom i studentom rozwoju naukowego poprzez stworzenie możliwości wygłoszenia referatów naukowych oraz ich opublikowania w formie książkowej, która stanie się zwieńczeniem II OZCS. Dlatego też zapraszamy studentów z wszystkich ośrodków akademickich w Polsce, którzy są członkami kół naukowych, a także tych studentów, którzy nie są zrzeszeni w organizacjach studenckich. Przewidujemy udział około 20 prelegentów, którzy w ciągu trzech dni zaprezentują swoje prace naukowe, a także miło będzie nam gościć studentów uczestniczących w charakterze słuchaczy.
      W ramach konferencji organizatorzy zamierzają poruszyć tematykę wykraczającą poza materię uregulowaną w podstawowych aktach prawnych odnoszących się do prawa cywilnego. Celem Zjazdu jest zwrócenie uwagi na rozwój nauk, które wykształciły się na gruncie prawa cywilnego zaliczając do nich między innymi: prawo medyczne, prawo turystyczne, prawo ochrony konsumenta i konkurencji, prawo własności intelektualnej, prawo prasowe, prawo energetyczne, prawo obrotu nieruchomościami oraz inne problemy, które stanowią wyzwania dla prawa cywilnego.

Serdecznie zapraszamy!

Koło Naukowe Prawa Cywilnego

DRUGI OGÓLNOPOLSKI ZJAZD CYWILISTÓW STUDENTÓW ODBĘDZIE SIĘ W SALI RADY WYDZIAŁU

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW ŚRODA 20.10.10 GODZ. 10:20- 10:50

- POKÓJ 4039 (POKÓJ KÓŁ NAUKOWYCH)

1. Broszura informacyjna.

2. Zasady redagowania tekstów.

Sponsorzy Zjazdu:

katalog: OZCS, zdjęcie: logo.gif