Koło Naukowe Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego

Koło Naukowe Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego jest organizacją, która postawiła sobie za cel przybliżenie studentom teoretycznych i praktycznych aspektów prawa pracy, a także zagadnień związanych z ubezpieczeniem społecznym. Wielu interesujących, praktycznych kwestii nie mamy możliwości poznać podczas zajęć akademickich z uwagi na czasowe ograniczenia wynikające z programu studiów. Nasz cel chcemy osiągnąć przez spotkania z praktykami, uczestnictwo w wydarzeniach związanych z przedmiotem naszej działalności, a także przez działanie na rzecz popularyzacji prawa pracy i dziedzin pokrewnych, np. poprzez spotkania i konferencje z udziałem pracodawców, związków zawodowych, sędziów sądów wyższych instancji, inspektorów pracy, urzędników administracji zatrudnienia, czy organizowanie konkursu z prawa pracy dla studentów naszego wydziału.
Koło działa od lutego 2012 roku i od początku w naszym gronie pojawiło się wiele pomysłów, które już aktywnie realizujemy (Konferencja „Problemy z bezrobociem - Młodzi na rynku pracy", czy cykliczne spotkania z Nadinspektorami Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku). Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i z radością powitamy osoby, które chciałyby nam pomóc w spełnianiu naszych planów.
Zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi. Znajdziecie nas na Facebook'u, gdzie tworzymy grupę: Koło Naukowe Prawa Pracy WPiA UG, możecie do nas pisać na adres mailowy: .  Zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w środy o godzinie 15.15 w sali 2008. Zawsze możecie również zapytać o działania Koła naszych opiekunów naukowych - mgr Macieja Łagę oraz mgr Jakuba Szmita.

Statut Koła.