Strona główna WPiA

Koło Naukowe Praktyki Prawa

Koło Naukowe Praktyki Prawa

KNPP Logo

Koło Naukowe Praktyki Prawa zostało zarejestrowane przez władze Uniwersytetu Gdańskiego 14 listopada 2012 r. Koło zrzesza studentów Wydziału Prawa i Administracji UG. Celem Koła jest rozwijanie praktycznych umiejętności prawniczych.

Koło organizuje cykliczne warsztaty praktyczne, które prowadzone są przez zaproszonych gości, specjalistów w danej dziedzinie. Uczestnicy dowiadują się, po krótkim wstępie teoretycznym eksperta, w jakich sytuacjach można zastosować dane pismo procesowe, gdzie szukać jego podstawy normatywnej, a następnie, pod okiem gościa, sporządzają np. akt oskarżenia, wnioski oraz inne pisma procesowe itp. Tak więc, każde spotkanie procentuje nowymi umiejętnościami praktycznymi, które można wykorzystać w przyszłej pracy prawnika i nie tylko.

O nas       Wydarzenia       Kontakt

Ostatnie spotkanie Ostatnie spotkanie

Warsztaty z pisania apelacji w postępowaniu karnym poprowadził mgr Maciej Fingas - 5 marca 2014 r.

aktualizacja: 2016.05.05 15:11:30