Strona główna Wydziału

Koło Naukowe Prawa Morskiego

II SKŁAD

III GALERIA

Na dobry początek słów kilka...

WPiA UGStudenckie Koło Naukowe Prawa Morskiego przy Katedrze Prawa Morskiego powstało dn. 07.02.2013 r. W zamyśle założycieli było utworzenie prężnie działającej organizacji dążącej do propagowania idei dalszego rozwoju prawa oraz gospodarki morskiej poprzez prowadzenie działalności badawczej oraz promocyjnej we wskazanym kierunku.

Warto przypomnieć, iż w momencie powstania naszego Wydziału, którego pierwszym dziekanem w roku 1970 został prof. dr hab. Stanisław Matysik, istniały trzy Instytuty, w tym Instytut Prawa Morskiego. Kontynuując chlubną tradycję prac badawczych podejmowanych na Uniwersytecie Gdańskim nad prawem morskim, pragniemy, by nowo powstała organizacja przyczyniała się do rozwoju wiedzy i umiejętności studentów w powyższym zakresie.

Opiekę naukową nad Kołem sprawuje dr Iwona Zużewicz-Wiewiórowska, adiunkt w Katedrze Prawa Morskiego.

W skład Zarządu Koła wchodzą:

Prezes: Bartłomiej Czarnecki
e-mail: prezes-knprmorskiego@prawo.ug.edu.pl
Wiceprezes ds. finansowych: Marta Downer
Sekretarz: Michał Kowalski

Informacje na temat naszej działalności oraz członkostwa w Kole można znaleźć na portalu społecznościowym Facebook pod adresem: www.facebook.com/prmorskie. Na wszelkie pytania odpowiadamy także drogą mailową - knprmorskiego@prawo.ug.edu.pl.

Akty założycielskie:

aktualizacja: 2014.02.27 17:23:36