Koło Naukowe Postępowania Cywilnego

Koło Naukowe Postępowania Cywilnego powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy studentów ówczesnego IV roku studiujących na kierunku Prawo i stanowiło pierwszą inicjatywę studencką tego rodzaju obejmującą swoim zakresem postępowanie cywilne.

Cele jakie postawili sobie założyciele koła to w pierwszej kolejności poszerzanie i rozwijanie wiedzy z zakresu najtrudniejszego przedmiotu na studiach prawniczych jakim jest postępowanie cywilne, z przyłożeniem bardzo dużej uwagi do aspektów czysto praktycznych. Między innymi z tego powodu opiekę nad kołem zaproponowano magistrowi Krzysztofowi Paczosce, który przyjął na siebie zadanie opieki nad krnąbrnymi członkami koła naukowego.

Działalność koła zainaugurowała prelekcja, która odbyła się w grudniu 2012 r., dotycząca problematyki roszczeń konsumenckich w postępowaniu cywilnym, wynikających zarówno z samego Kodeksu postępowania cywilnego jak i ustaw szczególnych (np. Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym).

Praca koła oparta jest głównie o cykliczne spotkania, odbywające się co najmniej raz w miesiącu, których przedmiotem są otwarte prelekcje, prowadzone przez członków koła. Władze koła duża uwagę przykładają do różnego rodzaju symulacji działań praktycznych związanych z procesem cywilnym np. symulacji rozpraw sądowych.

Jeżeli kogokolwiek ze studentów Wydziału Prawa i Administracji UG interesuje działalność koła oraz członkostwo w nim zapraszamy na otwarte spotkania, o których informacja każdorazowo zamieszczana jest na stronie wydziału. Informację na temat działalności koła można również zaczerpnąć pod adresem mailowym:

Zarząd Koła:
Prezes: Paweł Gajtkowski