Przejdź na stronę główną Wydziału  Strona główna Wydziału    Adresy i telefony na Wydziale | Sprawdź pocztę | Mapa serwisu | Pytania | Facebook | YouTube     
 
Koła Naukowe WPiA UG
Koła Naukowe
Rada Kół Naukowych
Aktualności Kół Naukowych
Forum Badań ONZ
Forum Badań Prawnych
Historyczno – Prawne
Klub Debat Studenckich
Kryminalistyki Modus Operandi
Kryminologii
Mediacji
Międzynarodowego Prawa Handlowego
Ochrony Praw Konsumenta
Polityki Prawa
Postępowania Cywilnego
Praktyki Prawa
Praw Człowieka
Prawa Administracyjnego
Prawa Cywilnego
Prawa Finansowego
Prawa Handlowego
Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego
Prawa Karnego
Prawa Konstytucyjnego
Prawa Medycznego
Prawa Morskiego
Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego
Prawa Rzymskiego i Porównawczego
Prawa Sportowego
Prawa Własności Intelektualnej
Teorii i Filozofii Państwa i Prawa
Koło Turystyczne
Zjazd Kół Naukowych
Ogólnopolski Zjazd Cywilistów Studentów
Samorząd Studentów
Koła Naukowe
Poradnia Prawna
ELSA
Konwent Polonia
Inne organizacje na WPiA
PTK Oddział Gdański
Ośrodek Analiz Polityczno-Prawnych
Niezależne Zrzeszenie Studentów UG
AEGEE Gdańsk

Koło Naukowe Postępowania Cywilnego

Koło Naukowe Postępowania Cywilnego

Koło Naukowe Postępowania Cywilnego powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy studentów ówczesnego IV roku studiujących na kierunku Prawo i stanowiło pierwszą inicjatywę studencką tego rodzaju obejmującą swoim zakresem postępowanie cywilne.

Cele jakie postawili sobie założyciele koła to w pierwszej kolejności poszerzanie i rozwijanie wiedzy z zakresu najtrudniejszego przedmiotu na studiach prawniczych jakim jest postępowanie cywilne, z przyłożeniem bardzo dużej uwagi do aspektów czysto praktycznych. Między innymi z tego powodu opiekę nad kołem zaproponowano magistrowi Krzysztofowi Paczosce, który przyjął na siebie zadanie opieki nad krnąbrnymi członkami koła naukowego.

Działalność koła zainaugurowała prelekcja, która odbyła się w grudniu 2012 r., dotycząca problematyki roszczeń konsumenckich w postępowaniu cywilnym, wynikających zarówno z samego Kodeksu postępowania cywilnego jak i ustaw szczególnych (np. Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym).

Praca koła oparta jest głównie o cykliczne spotkania, odbywające się co najmniej raz w miesiącu, których przedmiotem są otwarte prelekcje, prowadzone przez członków koła. Władze koła duża uwagę przykładają do różnego rodzaju symulacji działań praktycznych związanych z procesem cywilnym np. symulacji rozpraw sądowych.

Jeżeli kogokolwiek ze studentów Wydziału Prawa i Administracji UG interesuje działalność koła oraz członkostwo w nim zapraszamy na otwarte spotkania, o których informacja każdorazowo zamieszczana jest na stronie wydziału. Informację na temat działalności koła można również zaczerpnąć pod adresem mailowym:

Zarząd Koła:
Prezes: Paweł Gajtkowski
Wiceprezesi: Bartosz Wirkowski, Piotr Bąk
Sekretarz: Agnieszka Wołejszo

Opiekun: mgr Krzysztof Paczoska

Statut Koła

 

 
 
 do strony głównej UG   Strona główna UG Adresy i telefony   Sprawdź pocztę   Mapa serwisu    Pytania
  
aktualizacja: 2014.02.24 14:09:34 
Copyright by
Uniwersytet Gdański
(c) 2008

Redakcja serwisu internetowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dołożyła wszelkich starań, by informacja umieszczona na stronach była poprawna oraz, by była aktualizowana na bieżąco.

Jeśli mimo tych starań istnieją rozbieżności pomiędzy informacją zawartą na stronach internetowych  a informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału, należy kierować się informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału.

Uprzejmie informujemy, że używamy plików cookie (tzw. ciasteczek) i podobnych technologii w celach autoryzacji, zbierania statystyk i ułatwienia korzystania z serwisu Uniwersytetu Gdańskiego. Korzystając z naszych stron wyrażasz zgodę na ich użycie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Żadna część niniejszego serwisu nie może być traktowana jako oferta w rozumieniu Kodeksu cywilego.

 
do strony głównej UG do strony głównej wydziału do strony głównej wydziału