Międzywydziałowe Koło Turystyczne "Holiki"

Koło grupuje osoby zainteresowane tematyką podróżniczą i szeroko pojętymi zagadnieniami turystyki.

Program działania Międzywydziałowego Koła Turystycznego Uniwersytetu Gdańskiego „Holiki"

1. Organizacja obozów turystycznych, rajdów pieszych, rowerowych, kajakowych oraz wycieczek, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.
  2. Utrzymywanie stałej współpracy z organizacjami propagującymi turystykę i krajoznawstwo, m.in. PTTK.
  3. Umożliwianie studentom poznawania zasad organizacji wypraw turystycznych.
  4. Organizowanie spotkań z osobistościami ze świata turystyki i krajoznawstwa.
  5. Motywowanie do aktywnego spędzania czasu oraz umożliwianie takiego działania.
  6. Poznawanie znaków turystycznych, szlaków Trójmiasta i okolic.
  7. Kształtowanie indywidualnych i społecznych cech charakteru członków Koła - współdziałania, odpowiedzialności, zdecydowania.
  8. Integracja członków Koła poprzez organizację imprez i wydarzeń podróżniczych.
  9. Zdobywanie wiedzy o ochronie naturalnego środowiska.
  10. Poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach.
  11. Sporządzanie dokumentacji i kronik fotograficznych z podróży organizowanych przez Koło.
  12. Nauka pokonywania naturalnych przeszkód w terenie.
  13. Podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej oraz psychicznej, a także poszerzanie wiedzy związanej z szeroko pojętą turystyką i krajoznawstwem.

Członkowie Koła:
Prezes: Paweł Holiczko