Koło Naukowe Kryminologii

Koło Naukowe Kryminologii, działające przy wydziale Prawa i Administracji UG rozpoczęło swoją działalność na podstawie decyzji Prof. UG, dr hab. Józefa Arno Włodarskiego z dnia 21.09.2011 r., sygn. Spr. R500/12/2011. Opiekunem Naukowym Koła jest Prof. UG, dr hab. Wojciech Zalewski. Koło Naukowe obecnie ma 20 członków.

Członkowie Koła Naukowego Kryminologii w ciągu niedługiej historii organizacji brali udział w wielu spotkaniach, wspólnych wyjazdach i konferencjach. Byliśmy organizatorami spotkań z naukowcami i praktykami, organizowaliśmy projekcje filmów i debaty studenckie. W bieżącym roku akademickim zorganizowaliśmy wykład z Panią Profesor Beatą Pastwą- Wojciechowską dotyczący problematyki zaburzeń seksualnych człowieka. Na zaproszenie Koła Naukowego Kryminologii na Wydział Prawa i Administracji przybył Prokurator M. Buksa, oskarżyciel Leszka Pękalskiego i opowiedział nam historię procesu „Wampira z Bytowa". W dniu 4.06.2013 r. członkowie koła wzięli udział w I Gdańskiej Konferencji Kryminologicznej, na której jeden z członków koła wygłosił referat poświęcony problematyce zastosowania postpenalnego środka zabezpieczającego. W roku akademickim 2012/2013 zorganizowaliśmy również kilka pokazów filmowych poruszających problematykę związaną z przedmiotem zainteresowań Koła.

W skład Zarządu Koła Naukowego Kryminologii wchodzą obecnie:
Prezes KN: Bartosz Kędzierski
Wiceprezes KN: Hanna Paczkowska
Sekretarz KN: Dorota Latosińska

Statut Koła

Zapraszamy na nasz profil internetowy na facebooku

Wszystkich zainteresowanych członkostwem w KN prosimy o kontakt - mail: